• Finał prac przy szpitalnych windach! Inwestycja się zakończyła, można więc znów z nich korzystać.

  Prace rozpoczęły się w kwietniu i trwały do końca czerwca. Różnice między nimi i zdemontowanymi (miały ponad 40 lat) są ogromne.

  Dwie nowe windy zostały w pełni przystosowane do osób o szczególnych potrzebach. Są przestronne, wyposażone w duże lustra, poręcze oraz podświetlane przyciski. Numery pięter można również odczytać w alfabecie Braille’a. Stanowi to duże udogodnienie dla osób niedowidzących i niewidomych.

  Nowością w porównaniu z pozostałymi trzema windami, również służącymi do przewozu pacjentów, jest system głosowy, informujący o położeniu kabiny oraz otwieraniu i zamykaniu drzwi.

  – Urządzenia spełniają wszystkie kryteria dostępności, dzięki czemu osoby ze szczególnymi potrzebami będą mogły bez problemów poruszać się po szpitalu. Inwestycja ma więc ogromne znaczenie – podkreśla dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

  Koszt przedsięwzięcia wyniósł 723.240 zł. Zdecydowana większość tych środków pochodziła z programu „Dostępność Plus dla zdrowia”, w ramach którego Pabianickie Centrum Medyczne otrzymało na tę i inne inwestycje prawie 2 mln zł.

  foto: PCM

  Udostępnij