• W okazałej sali „Pawelany” odbyło się uroczyste otwarcie 6. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego POLKA 2023. Przed publicznością zaprezentowały się zaproszone zagraniczne zespoły oraz nasza „Bychlewianka”.

  Sala w czwartkowe popołudnie wypełniona była uczestnikami i miłośnikami festiwalu.

  – Dzisiaj chcemy was zabrać w podróż wystukiwanymi stopami tancerzy podczas inaugurującego koncertu szóstej edycji festiwalu folklorystycznego – rozpoczął Jacek Tokarczyk, który poprowadził artystyczny wieczór. – Witam was gorąco w tych pięknych wnętrzach sali „Pawelany”. Festiwal jest już o randze międzynarodowej. Polka wpisała się w kalendarz imprez artystycznych całego kraju. Siedem reprezentacji przeniesie nas daleko poza granice Polski, czyli będziemy mieli mały przedsmak wakacji…

  Najpierw ruszył kolorowy, flagowy korowód reprezentantów 7 krajów biorących udział w festiwalu: Peru, Meksyku, Kraju Basków, Chorwacji, Tajlandii, Kenii i Polski.

  Po jego przejściu powitano gości, przedstawiono gospodarzy, organizatorów i sponsorów festiwalu, a następnie rozpoczęły się gorące występy.

  Dzisiaj (7 lipca) w Bychlewie na stadionie o godz. 16.00 rozpocznie się ETNOparada, po niej koncert festiwalowy, a o 20.30 potańcówka pod gwiazdami. Organizatorzy POLKI serdecznie wszystkich zapraszają!

  foto: Ol.

  Udostępnij