• Dzisiaj (7 lipca) odbyła się konferencja prasowa inaugurująca akcję „Pabianice – wspólny dom”.

  Akcja ma otworzyć w naszym mieście społeczną, obywatelską dyskusję dotycząca przyszłości naszego miasta.

  – Okres wakacyjny to najlepszy czas na to, abyśmy wyszli na pabianickie ulice. Byśmy mogli zacząć dyskusje, spotkania z mieszkańcami o ich pomysłach, postulatach dotyczących tego, co należy zrobić w Pabianicach w przyszłych latach. W ostatnim czasie, po wielu latach, dzięki środkom europejskim udało się wreszcie skończyć modernizację linii tramwajowej i ulicy Zamkowej. To bezsprzecznie ważna i potrzebna inwestycja, ale powinna w naszej ocenie stanowić nie koniec, a początek gruntownej przebudowy miasta – mówił dziś Dawid Zakrzewski.

  Przez cały lipiec i sierpień działacze wyjdą na pabianickie ulice, by pytać mieszkańców o to, jakie inwestycje powinny być realizowane.

  – Dlaczego „Wspólny dom”? Pabianice to my, mieszkańcy, dlatego według mnie to my wszyscy powinniśmy zdecydować o tym, co dalej powinno być w mieście robione, jakie inwestycje powinny być realizowane. Inwestycje drogowe są bardzo ważne i potrzebne. Dlatego przebudowując nasze miasto, dla naszego wspólnego dobra, trzeba zaznaczyć, że wymieniliśmy już „stolarkę okienną”, teraz przyszedł czas na modernizację wnętrza tego „domu”. O tym będą mogli zdecydować przede wszystkim mieszkańcy, czyli „domownicy” – dodał Zakrzewski.

  Na Facebooku powstanie specjalny profil, gdzie będzie można sprawdzić, w jakim miejscu będą zbierane podpisy mieszkańców i przedstawiać własne pomysły. Na tej podstawie działacze zbudują obywatelski i społeczny program, strategię naszego miasta na przyszłe lata.  

  – Zachęcamy do wspólnego udziału w akcji, szukajcie naszych niebieskich serduszek, szukajcie kontaktu z a nami, zgłaszajcie to, jak wy widzicie nasze miasto – dodał Arkadiusz Jaksa.

   Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zaplanowane jest na najbliższy wtorek o godz. 16.00, obok SDH.

  – Teraz, w tym okresie, szczególnie w dobie pandemii, niezwykle ważne jest stwarzanie dobrych warunków dla sportu i rekreacji. Dlatego zachęcamy szczególnie do udziału w tej akcji kluby sportowe, społeczników sportowych, wszystkich tych, dla których sport i rekreacja nie są obce, a którzy na pewno wskażą te najważniejsze priorytety do rozwoju sportu i rekreacji w naszym mieście, zarówno w kierunku wspierania klubów sportowych, by mogły zgromadzić jak najwięcej dzieci, jak i do odpowiedniego dalszego rozwoju i modernizacji bazy sportowej. My pewne pomysły mamy, one są analizowane przez Radę Sportu, ale myślę, że to mieszkańcy i kluby sportowe sami najlepiej te priorytety wskażą, tak, abyśmy mogli je zapisać w naszej strategii. Zapraszamy. Miasto jest nasze wspólne, a wspólnym znakiem, który będzie nas identyfikował będzie właśnie to papierowe serduszko i każdy, kto wpisze się na to wielkie serce ze swoim pomysłem, inicjatywą, też takie otrzyma – dodał Łukasz Stencel.

  Udostępnij