• ZWiK nas nie rozpieszcza i podnosi swój cennik. Podwyżka wyniesie 27 procent.

  Najpierw lokatorzy bloków dostali pisemko ze spółdzielni mieszkaniowej informujące, że Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach podnosi ceny za swe usługi.

  Czytamy w nim: Według Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków obowiązującej na terenie Gminy Miejskiej Pabianice od 21 lipca 2023 roku cena dla gospodarstw domowych ma wynosi: za dostarczenie wody – 3,81 zł/m3 brutto, a za odprowadzanie ścieków – 7,47 zł/m3 brutto.

  Tymczasem gruchnęła wieśc, że stawka jest już nieaktualna i wzrasta. I to nie od 21 lipca, a wcześniej, bo już od 13 lipca 2023 roku.

  Ostatecznie podwyżka wyniesie 27 procent. Za dostarczenie wody zapłacimy – 4,78 zł/m3 brutto, a za odprowadzanie ścieków – 9,43 zł/m3 brutto.

  W kolejnych latach ceny będą jeszcze wyższe. W 2024 roku – 5 zł i 9,98 zł, a w 2025 roku – 5,15 zł i 10 zł!

  Jak powiedziała w rozmowie z naszą redakcją wiceprezes ZWiK Joanna Fuks, powodem podwyżki jest wojna w Ukrainie, inflacja, wzrost cen i kosztów pracy oraz dobro spółki.

  To dotyka nas wszystkich. Stoimy pod ścianą. Podwyżka na rodzinę nie będzie bardzo duża. Wyniesie jakieś 10 złotych na osobę w skali miesiąca. A bez niej nie moglibyśmy na przykład realizować inwestycji, a usuwanie awarii trwałoby dłużej – wyjaśniała wiceprezes.

  Udostępnij