• W sobotę, 8 lipca, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie naszego województwa działania pod nazwą „Bezpieczny Motocykl”. Skontrolowano 732 kierowców.

    Tego dnia na główne trasy i miejsca szczególnie zagrożone wyjechały patrole na motocyklach służbowych, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

    W ramach  tych działań policjanci skontrolowali łącznie 732 kierujących pojazdami, w tym 209 motocyklistów. Mundurowi ujawnili 507 wykroczeń i 277 przekroczeń prędkości, w tym 8 przekroczeń prędkości popełnionych przez motocyklistów. Ponadto zatrzymano 46 dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

    Okres wakacyjny skłania kierujących do przesiadania się na motocykl. Apelujemy do kierowców, aby patrzyli w lusterka i zwracali uwagę na to, co dzieje się na drodze. Motocyklistów prosimy o bezpieczną jazdę. Jedźmy bezpiecznie, wolno, nie spieszmy się. Czasem brawura i nadmierna pewność siebie powoduje niebezpieczne sytuacje, a nawet doprowadza do tragicznych zdarzeń na drodze – mówi sierż. Anna Pruska z wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi.

    Udostępnij