• Teren wokół sportowej hali powiatowej przy Zespole Szkół nr 1 powoli się zazielenia. Jak zapewnia starostwo, to dopiero początek.

  To pierwsze nasadzenia zieleni, jakie się pojawiły na terenie obiektu. To nie wszystko, bo realizujemy teraz w powiecie program EkoPowiat. Polega on na tym, że przedsiębiorcom proponujemy urządzanie terenów zielonych na nieruchomościach powiatowych. Właśnie na tym terenie chcemy zaproponować jednemu z naszych partnerów, aby jeszcze wzbogacił te nasadzenia. Zależy nam, żeby tej zieleni było tutaj więcej – mówi starosta Krzysztof Habura.

  Dobiega końca montaż zewnętrznej ścianki wspinaczkowej. Obok niej będzie mural wykonany przez Adama „Kruka” Wirskiego. Na grafice zobaczymy wspinacza na ściance. Druga ścianka wspinaczkowa jest już zamontowana w środku.

  Wejście do hali sportowej zdobią panele imitujące drewno. Ściany i sufit wyłożone są płytami wygłuszającymi typu Hera.

  Dzięki temu hala ma bardzo dobrą akustykę. Już mamy położoną podłogę z wykładziny Gelflor. Półkola na boisku do piłki ręcznej są niebieskie, a podłoga jest żółta. Uzupełnią ją różnego koloru linie. Pod sufitem zawieszone są kule. To nagłośnienie – dodaje starosta.

  Gotowe na przyjęcie pierwszych gości są już parkingi, chodniki i szlabany przy bramach. Zamontowano oświetlenie terenu i kamery monitoringu. Stoją ławki i kosze na śmieci. Budowa hali rozpoczęła się rok temu w sierpniu.

  Prace dobiegają końca. Termin otwarcia – zgodnie z planem – to 4 września. Będzie połączony z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego w powiecie pabianickim. Uczniowie i sportowcy znajdą w hali boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej halowej, badmintona i tenisa ziemnego.

  To największa inwestycja budowlana w powiecie pabianickim. Będzie kosztowała 15.770.395 zł. Dofinansowanie budowy pozyskano z dwóch źródeł: 10.348.245 zł z Polskiego Ładu i 5.181.806 zł ze stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitarny w ramach ZIT RPO WŁ 2014-2020.

  foto: starostwo

  Udostępnij

  2 komentarze

  1. Ludzie, czy wy rozum postradaliście. Sadzicie drzewa w środku lata, potem ich nie podlewacie i usychają. Poczekajcie do jesieni. Teraz to najgorszy okres na sadzenie, nawet dla roślin w pojemnikach. Widać efekty przy pętli tramwajowej na Łaskiej, na Zamkowej młode lipy też ledwie zipią, nie mówiąc o surfiniach w doniczkach. A woda drożeje…

  2. A kiedy będzie w Pabianicach nowy basen kryty? Nowoczesny z wodą bez chloru, a nie taki rodem z PRL-u.

  Możliwość komentowania została wyłączona.