• Po przerwie spowodowanej pandemią w najbliższy weekend w Łodzi odbędzie się trzydniowe zgromadzenie Świadków Jehowy pod hasłem „Okazujcie cierpliwość’!”.

  – Chociaż bardzo ceniliśmy sobie komfort i jakość naszych wirtualnych kongresów, nic nie zastąpi przebywania razem w licznej grupie – mówi Artur Owczarek, rzecznik Świadków Jehowy w regionie łódzkim. – Wprawdzie dzięki naszym wirtualnym kongresom program w bezpieczny sposób odbierały miliony osób na całym świecie, to już wyczekujemy radości wynikającej ze spotkań z naszymi przyjaciółmi na tych dużych zgromadzeniach.

  W 2023 roku na całym świecie odbędzie się około 6000 kongresów pod wspólnym hasłem „Okazujcie cierpliwość’!”. W Polsce zaplanowano 29 takich wydarzeń w 19 miastach, w tym jeden w Łodzi.

  Od piątku, 14 lipca, do niedzieli, 16 lipca, podczas sześciu sesji programu, będzie można poznać tę chrześcijańską cechę i na podstawie przykładów biblijnych dowiedzieć się, jak można ją przejawiać obecnie. W sobotę, tuż po porannej sesji, odbędzie się chrzest. Podczas sesji popołudniowej, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, uczestnicy będą mogli zobaczyć przygotowany wcześniej dwuczęściowy pełnometrażowy materiał filmowy.

  – Cierpliwość to piękna cecha, którą wszyscy chrześcijanie pragną okazywać na co dzień – dodaje Owczarek. – Pomimo naszych dobrych intencji, zachowywanie cierpliwości w obliczu licznych życiowych trudności może być codziennym wyzwaniem. Spędzenie trzech dni na zgłębianiu różnych aspektów tej cechy będzie dla nas wszystkich wyjątkowo przydatne.

  Kongresy Świadków Jehowy to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas którego nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

  foto: Świadkowie Jehowy w Polsce

  Udostępnij