• Postawą godną naśladowania wykazał się pabianiczanin, który ujął pijanego kierowcę suzuki. 48-latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

  Do zdarzenia doszło w środę, 12 lipca, na ulicy Myśliwskiej. Przed godziną 18.00 pabianiczanin zauważył mężczyznę spożywającego alkohol przed marketem przy Myśliwskiej.

  Widziałem, jak mężczyzna pije piwo z puszki, po czym odstawia i odchodzi. Zwróciłem mu uwagę, aby posprzątał po sobie mówi świadek. Myślałem, że ten pan mieszka gdzieś w okolicy i pójdzie między bloki, ale okazało się, że wsiadł za kółko i wyjechał na ulicę Myśliwską.

  Pabianiczanin natychmiast ruszył za kierującym. Kiedy zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, świadek podszedł do kierowcy suzuki i wyciągnał kluczyk ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę.

  Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości 48-latka. Badanie alkomatem wykazało, że pabianiczanin miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  – Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługuje na wyróżnienie. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dla nas i naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek. – Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści artykułu 243. kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

  Udostępnij