• Dzisiaj, 14 lipca, na Starym Rynku odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawiciela głównego wykonawcy przebudowy. Miasto zapewnia, że na naszej starówce będzie pięknie. Kiedy?

    Od wczoraj płyta Starego Rynku jest ogrodzona. Niebawem rusza rewitalizacja, która rozpocznie się od prac przygotowawczych, organizacyjnych i rozbiórkowych. W sierpniu rozpoczną się prace z instalacjami i tym, co znajduje się pod ziemią. Później prace nawierzchniowe.

     – Możemy powoli zmieniać to miejsce. Wyrwać tę betonową płytę, zbudować fontannę, zazielenić. 1800 metrów kwadratowych zieleni, ponad 100 drzew, miejsca rekreacyjne, ławki pod cieniem, które pozwolą spędzać tu czas również w upalne dni. Toaleta, zegar słoneczny. To wszystko, co państwo znacie z wizualizacji – mówił dzisiaj prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Projekt zaakceptowany, jest po konsultacjach, mamy pozwolenie na budowę. Otrzymaliśmy decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w zakresie prac archeologicznych. W części placu od strony kościoła za chwilę ruszą prace archeologiczne. Zobaczymy, ile kolejnych eksponatów uda się wydobyć. Decyzja konserwatora jest ambitna, żebyśmy dość głęboko sprawdzili, co się pod powierzchnią kryje. Przed nami długi etap prac archeologicznych, ale myślę, że w roku 2024 będziemy mogli cieszyć się z kolejnej pięknie urządzonej przestrzeni miejskiej.

    Koszt inwestycji: 7 mln 300 tysięcy zł, w tym dofinansowanie w wysokości 4,5 mln z Rządowego Programu Nowy Ład.

    Udostępnij