• W pierwszą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Jakuba Opieczyńskiego Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu i Kierownik Ogniwa Patrolowego Wydziału Ruchu Drogowego pabianickiej uroczyście złożyli kwiaty i oddali hołd poległemu na służbie funkcjonariuszowi.

    14 lipca w pierwszą rocznicę śmierci śp. Jakuba Opieczyńskiego oraz w związku ze zbliżającym się Świętem Policji upamiętniono cześć funkcjonariusza, który odszedł na wieczną wartę. Poprzez modlitwę, pochylenie głowy, złożenie wieńca dano wyraz pamięci o policjancie, który – działając w ochronie zdrowia i życia obywateli – zapłacił w służbie najwyższą cenę i słowa roty ślubowania wypełnił do końca.
    Młodszy aspirant Jakub Opieczyński w policji służył od 8 lat, ostatnio w wydziale ruchu drogowego pabianickiej komendy. Zginął, mając niespełna 28 lat, w tragicznym wypadku, do którego doszło na trasie S-8 w pobliżu miejscowości Pawlikowice. Był na służbie. Wyprzedzając oznakowanym motocyklem kolumnę samochodów, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną.

    Dziś o godzinie 17.00 w kościele parafialnym Świętej Marii Magdaleny i Świętego Klemensa w Sędziejowicach odbędzie się nabożeństwo rocznicowe. Uczestniczyć w nim będzie rodzina, przyjaciele oraz koledzy i koleżanki z pracy na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pabianicach inspektorem Jarosławem Tokarskim.

    Cześć Jego Pamięci!

    Udostępnij