• Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w MBP skupione było wokół twórczości noblistki Wisławy Szymborskiej. Zgromadziło wyłącznie kobiety.

  W trakcie wydarzenia prowadzonego 12 lipca przez Jagodę Stanisławską pabianiczanki mogły dowiedzieć się wielu szczegółów dotyczących życia i twórczości noblistki. Czytelniczki dzieliły się  również swą „wiedzą tajemną” na jej temat. Okazuje się, że oprócz uwielbienia dla zwierząt, w szczególności kotów i małp, poetka była wielbicielką… walk Andrzeja Gołoty. Miłośniczka zwierząt i natury nie wyróżniała się zdrowym trybem życia. Paliła papierosy, dlatego też w każdym pomieszczeniu musiała mieć popielniczkę. Jej ulubionym przysmakiem były natomiast kurczaki z KFC.

  Miłośniczki poezji usłyszały również o „Radości pisania” i mogły zastanowić się nad przekazem jednego z najbardziej znanych utworów poetki właśnie o tym tytule. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć najpopularniejszego wiersza Szymborskiej „Nic dwa razy”. Okazuje się, że utwór łączy kolejne pokolenia. A wszystko za sprawą interpretacji muzycznej popularnej obecnie wokalistki Sanah, którą zgromadzone panie usłyszały w trakcie spotkania.

  Poza refleksjami na temat Szymborskiej i jej twórczości w Dyskusyjnym Klubie Książki dzielono się również ciekawostkami dotyczącymi wielu znanych polskich pisarzy, takich jak Bolesław Prus czy Alfred Szklarski.

  Dodajmy, że spotkanie miało także charakter edukacyjny. Czytelniczki zapoznały się bowiem z działaniem czytników książek elektronicznych.

  foto: red.

  Udostępnij