• W miniony weekend w Łodzi odbył się kongres Świadków Jehowy pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. Wzięło w nim udział ponad 6000 uczestników, w tym mieszkańcy Pabianic.

  Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy całego regionu łódzkiego. Przyjechali po to, by z Biblii uczyć się, jak okazywać chrześcijańską cechę, jaką jest cierpliwość. Program składał się z 50 części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych.

  To wydarzenie dało nam mnóstwo radości! Będąc tutaj, w łódzkiej Atlas Arenie mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem, wspólnie wielbić Boga i zyskaliśmy cenną wiedzę, którą teraz możemy wykorzystać w praktyce – powiedział Artur Owczarek, rzecznik Świadków Jehowy  w regionie łódzkim.

  W tym spotkaniu udział wziął 43-letni Piotr z Pabianic. Jak opowiada: – Bardzo bliska mi była historia młodego człowieka z jednego z filmów, który wychował się w przemocowym domu, co przekładało się na jego zachowanie. Sam pochodzę z podobnej rodziny i dało mi to wiele do myślenia. Czuję się zachęcony do cierpliwego ulepszania swojej osobowości.

  Jego 18-letnia córka dodaje: – Czuć, że wszyscy tu obecni jesteśmy jak rodzina. Ta czteroletnia przerwa od ostatniego kongresu na żywo nic nie popsuła w relacjach w naszej chrześcijańskiej społeczności.

  Ważnym punktem programu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, zorganizowany w sobotę, czyli drugiego dnia kongresu. W Atlas Arenie ochrzczono 31 osób, które dołączyły do ponad 117 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie.

  foto: Świadkowie Jehowy w Polsce

  Udostępnij