• Łupem 27-letniego pabianiczanina padł plecak, w którym znajdowały się m.in. dokumenty i karta płatnicza. Później usiłował zapłacić nią za zrobione zakupy.

  W sobotę, 15 lipca, policjanci z pabianickiej patrolówki interweniowali w związku z kradzieżą mienia. Pokrzywdzony, wracając w nocy do miejsca zamieszkania, pozostawił plecak przed wejściem do budynku. W pewnym momencie zaczepił go przechodzień. 23-latek zamienił z nieznajomym kilka zdań, po czym odszedł.

  Po chwili jednak cofnął się, wbiegł do przedsionka i chwycił za leżący na schodach plecak. Zaskoczony mężczyzna zaczął biec za uciekającym złodziejem, jednak nie był w stanie go dogonić. Zadzwonił wówczas na numer alarmowy i wezwał pomoc. Skontaktował się również z bankiem, gdzie niezwłocznie zastrzegł kartę płatniczą – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy.

  W ukradzionym plecaku znajdowały się dokumenty, słuchawki bezprzewodowe, odzież i książki. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła 570 złotych. Następnego dnia okazało się, że złodziej tuż po godzinie 6.00 próbował zapłacić skradzioną kartą za zrobione w sklepie zakupy.

  Pracownicy delikatesów przyznał, że dokument do niego nie należy. Dodał, że znalazł go przed sklepem. O tym, że kradzież i kłamstwo nie popłaca przekonał się kilka dni później. Pabianiccy policjanci zatrzymali nieuczciwego 27-latka na ulicy Wiejskiej. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że kartę znalazł i chciał jedynie sprawdzić, czy są na niej jakieś pieniądze. Wychodząc ze sklepu miał wyrzucić ją do kosza. Śledczy szybko ustalili, że pabianiczanin kłamie – dodaje funkcjonariuszka.

  W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu przedmioty należące do pokrzywdzonego. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Policja przypomina: karty płatniczej szybko może zostać wykorzystana przez nieuczciwe osoby. Dlatego, gdy dokument zostanie skradziony lub zagubiony, warto go jak najszybciej zastrzec i na bieżąco kontrolować stan swojego konta bankowego.

  Udostępnij