• 1 lipca ruszyła Wakacyjna Kropla Krwi organizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Podobnie jak w latach poprzednich, w poszczególnych tygodniach wakacji krew będzie można oddawać przede wszystkim na rzecz dzieci. W każdym tygodniu spośród oddających krew będzie losowana jedna osoba, która otrzyma w podarunku ufundowany przez darczyńców breloczek z grupą krwi.

  W tygodniu od 10 do 14 lipca krew oddawaliśmy dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Krew oddały 83 osoby w ilości 37.350 ml, w tym 4 osoby po raz pierwszy i 14 pań. Upominek wylosował Sylwester Kobylarczyk.

  W tygodniu od 17 do 21 lipca bezcenny lek oddawaliśmy na rzecz dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Krew w ilości 27 litrów oddało 60 osób (dwa dni były „wycięte” z możliwości oddawania krwi z uwagi na remont punktu), w tym 6 osób po raz pierwszy oraz 13 pań. Upominek wylosował Jan Tylski.

  Jak zawsze upominki wysłane będą pocztą.

  W tym tygodniu, od 24 do 28 lipca, krew będzie można oddać na rzecz dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

  Przypominamy, że krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianicach przy ulicy Jana Pawła II 5.

  – Prosimy, aby potencjalni krwiodawcy dokładnie śledzili godziny otwarcia punktu, bowiem z uwagi na sezon urlopowy i braki w personelu godziny działania punktu nie są stałe. Telefon do punktu pobrań 42 214-94-01 – podaje oddział rejonowy PCK.

  Patronat medialny nad akcją obejmuje tygodnik „Nowe Życie Pabianic”.

  Udostępnij