• Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza dzieci i młodzież z województwa do udziału w bezpłatnych warsztatach. Na uczestników czekają drukarki 3D, mikrokontrolery, gogle VR, Roboty Photon oraz SmartFloor.

    Mobilne Laboratoria Przyszłości to projekt edukacyjny, w ramach którego prowadzone są zajęcia z wykorzystywania najnowszych technologii. Edukatorzy tworzą przestrzeń do zabawy i eksperymentów, kreatywnego myślenia oraz szukania konstruktywnych rozwiązań, uczą pracy zespołowej, odkrywania naturalnych predyspozycji i talentów uczniów. Interaktywne, pełne zabawy zajęcia, będą wspierać rozwój kluczowych umiejętności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność i  krytyczne myślenie.

    Celem tej inicjatywy jest wsparcie wśród dzieci i młodzieży kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).  Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/mobilne-laboratoria.

    Zajęcia odbędą się w WBP w Łodzi 16 i 17 sierpnia w godz. 9.00-11.00. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: promocja@wbp.lodz.pl, 42 663 03 38.

    Partnerzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości: Instytut Badań Edukacyjnych, Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji.

    Udostępnij