• LUX MED, jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi, zaprasza pabianiczanki na bezpłatne badania mammograficzne.

  Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED stanie w Pabianicach 21 sierpnia w godz. od 11.00 do 17.00 przy markecie Kaufland (ul. Grobelna 9).

  W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

  Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

  Na badania należy wcześniej się zarejestrować: tel. (58) 666-2-444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

  Więcej informacji na stronie www.mammo.pl.

  Udostępnij