• Pabianicka Parafia Ewangelicko-Augsburska Św. Piotra i Św. Pawła świętowała wczoraj (6 sierpnia) 30-lecie ordynacji swojego pastora – biskupa Jana Cieślara.

  Spowiednio-komunijne nabożeństwo odprawił sam jubilat, dla którego przygotowany jubileusz był do końca niespodzianką.

  Uroczystą oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnili Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran) oraz Szymon Masłowski (organy). W jego trakcie życzenia i gratulacje złożyli współpracownicy biskupa: wikariusz diecezjalny ks. Arkadiusz Raszka, diakon Paweł Gumpert, radni parafii w Pabianicach oraz przedstawiciele parafii z Łasku i ze Zduńskiej Woli, w których bp Jan Cieślar pełni funkcję proboszcza administratora. Podziękowania oraz kwiaty za zaangażowanie w parafii skierowano także do pastorowej Magdaleny Hudzieczek-Cieślar.

  W nabożeństwie uczestniczyli również: pastorowa Irena Barbara Wisełka-Cieślar, która, podczas gdy jej mąż śp. bp. Mieczysław Cieślar był pabianickim pastorem, grała na organach i prowadziła szkółkę niedzielną, Wiesława Werner, kurator Diecezji Warszawskiej Kościoła oraz członkowie okolicznych parafii: św. Mateusza w Łodzi, Aleksandrowa, Ozorkowa, Zgierza, a także z Łasku i Zduńskiej Woli.

  Po nabożeństwie w sali parafialnej odbył się wspólny poczęstunek. Była możliwość gratulowania jubilatowi oraz czas na wspomnienia.

  Ksiądz biskup Jan Cieślar urodził się 10 września 1967 roku w Cieszynie. Jego rodzinną parafią jest zbór w Ustroniu. W latach 1987-1993 studiował na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, w której do dziś jest wykładowcą. 24 lipca 1993 roku został ordynowany w kościele ewangelickim w Zabrzu, po czym został skierowany do służby jako wikariusz w swej rodzinnej parafii w Ustroniu. W latach 1994-1996 był wikariuszem w parafii św. Mateusza w Łodzi. Pod koniec 1996 roku przybył jako proboszcz-administrator do parafii w Pabianicach, a następnie został przez wiernych wybrany proboszczem. Od tego czasu związany jest z miejscową parafią. Dzięki jego zaangażowaniu udało się odnowić kościół parafialny (lata 2000-2002), a także kaplicę cmentarną, czyli mauzoleum Kindlerów (lata 2019-2021).

  W 2010 roku otrzymał tytuł Zasłużony dla Miasta Pabianic.

  foto: parafia

  Udostępnij