• Policjanci zatrzymali 27-letniego złodzieja, który wszedł do otwartego domu i wyniósł z niego artykuły spożywcze oraz odzież.

  Do zdarzenia doszło w lipcu na ulicy Pięknej w Pabianicach. 27-latek skorzystał z tego, że właściciel budynku nie zamknął drzwi. Niepostrzeżenie wszedł do środka i…

  Jego łupem padły artykuły spożywcze i odzież. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na 1000 złotych. Kryminalni z pabianickiej jednostki policji, znając lokalne środowisko przestępcze oraz dysponując nagraniem z kamery, szybko ustalili, kto stoi za tym przestępstwem – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  Poszukiwania sprawcy trwały do 4 sierpnia. Wówczas o godzinie 3.20 na ulicy Zamkowej został zauważony przez funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

  Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało niemal 1,3 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – dodaje funkcjonariuszka.

  Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczył nadmiarem spożywanego alkoholu.

  Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ pabianiczanin działał w warunkach recydywy, kara może zostać zwiększona o połowę.

  foto: policja

  Udostępnij