• 1 lipca ruszyła Wakacyjna Kropla Krwi organizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Podobnie jak w latach poprzednich, w poszczególnych tygodniach wakacji krew będzie można oddawać przede wszystkim na rzecz dzieci. W każdym tygodniu spośród oddających krew będzie losowana jedna osoba, która otrzyma w podarunku ufundowany przez darczyńców breloczek z grupą krwi.

  W tygodniu od 31 lipca do 4 sierpnia oddawaliśmy krew na rzecz polskich żołnierzy rannych w czasie pełnienia misji pokojowych poza granicami Polski. Krew oddało 70 osób, w tym po raz pierwszy 6 osób i 14 pań. Oddano 31.500 ml krwi.

  Upominek wylosowała Sylwia Walczak. Breloczek z grupą krwi przesłany będzie pocztą.

  W tym tygodniu, od 7 do 11 sierpnia, krew będzie można oddać na rzecz strażaków rannych podczas gaszenia pożarów.

  Przypominamy, że krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianicach przy ulicy Jana Pawła II 5.

  – Prosimy, aby potencjalni krwiodawcy dokładnie śledzili godziny otwarcia punktu, bowiem z uwagi na sezon urlopowy i braki w personelu godziny działania punktu nie są stałe. Telefon do punktu pobrań 42 214-94-01 – podaje oddział rejonowy PCK.

  W sierpniu krew będzie zbierana jeszczedla dzieci z całego świata rannych w wyniku działań wojennych (14-18 sierpnia, UWAGA! 15 sierpnia – święto – punkt pobrań będzie nieczynny); dla dzieci rannych podczas prac żniwnych (21-25 sierpnia) oraz dla wszystkich osób potrzebujących tego bezcennego leku (28-31 sierpnia).

  Patronat medialny nad akcją sprawuje tygodnik „Nowe Życie Pabianic”.

  PS. W lipcu w ramach Wakacyjnej Kropli Krwi krew oddało 327 osób. Zebrano 147.150 ml krwi.

  Udostępnij