• O godzinie 18.25 służby ratunkowe wysłano do Dobronia na ulicę 11 Listopada. Po przybyciu na miejsce okazało się, że motocyklista kierujący hondą na łuki drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot.

    54-letni motocyklista z gminy Wodzierady z obrażeniami nogi trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł większych obrażeń. Ostatecznie zdarzenie drogowe zakwalifikowano jako kolizję, a sprawca został ukarany mandatem.

    – Statystyki z ostatnich lat wskazują, że wypadki z udziałem motocyklistów najczęściej zdarzają się w okresie wiosennym i w miesiącach wakacyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że liczba motocykli na drogach wzrasta. W 2022 roku kierujący motocyklami najczęściej uczestniczyli w wypadkach od czerwca do sierpnia. Tegoroczne dane potwierdzają tę tezę. W pierwszym półroczu 2023 roku na polskich drogach doszło do 836 wypadków z udziałem motocyklistów. W powiecie pabianickim zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy kierujących było 11 – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

    Udostępnij