• Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) rozbili nielegalne punkty gier na automatach hazardowych. Dwa znajdowały się w Pabianicach.

  Łódzka KAS przeszukała miejsca z nielegalnym hazardem w Gidlach, w Tomaszowie Mazowieckim i dwa punkty gier w Pabianicach. Działania przeprowadzono na podstawie postanowień Prokuratury Rejonowej w Radomsku, Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim i Prokuratury Rejonowej w Pabianicach. 

  W skontrolowanych punktach zabezpieczono 23 nielegalne automaty do gier i zatrzymano 4 osoby podejrzane o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gier. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli również gotówkę oraz zebrali dowody przestępstw. 

  Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi postawili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. 

  KAS przypomina, że urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.  

  Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

  KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie. Krajowy telefon interwencyjny: 800 060 000, mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.    

  foto: KAS 

  Udostępnij