• Chcesz wyruszyć w dłuższą trasę lub pokonywać codziennie spore odległości na hulajnodze elektrycznej? Dobrze wybrać model z dużym zasięgiem! Czy można kupić lekki pojazd, na którym przejdziesz wiele kilometrów? Zobacz polecane modele i dowiedz się, na jakie parametry warto zwracać uwagę!

  Hulajnoga elektryczna o dużym zasięgu – co to znaczy?

  Jeśli chcesz na hulajnodze pokonywać duże dystanse – na przykład nie do najbliższego przystanku, ale bezpośrednio z domu do pracy, powinieneś zaopatrzyć się w model o dużym zasięgu. To parametr, który określa, ile kilometrów przejedziesz na pełnym ładowaniu. Ma to znaczenie, jeśli nie masz w trakcie dnia jak podładować baterii. Pamiętaj, że zasięg to dopiero jedna strona medalu – drugą jest zwykle czas uzupełniania energii. Pojemniejsze akumulatory mogą wymagać dłuższego czasu ładowania – weź to pod uwagę przy podejmowaniu finalnej decyzji o tym, jaką hulajnogę kupić.

  Co jest jeszcze ważne? Ciężar pojazdu! Często modele o dużym zasięgu ważą więcej niż lekkie hulajnogi o krótkim zasięgu. Te ostatnie to modele bardziej dojazdowe – dotrzesz nimi do przystanku komunikacji publicznej, by dalej wybrać się w drogę transportem zbiorowym. Takie sprzęty są lekkie i łatwo je wnosić po schodach czy przenosić z miejsca na miejsce. Urządzenia o większym zasięgu to masywniejsze propozycje.

  Czy można zwiększyć zasięg hulajnogi?

  Jest kilka sposobów na zwiększenie zasięgu hulajnogi. Najprostszą jest… odpowiedni styl jazdy. Dzięki temu twoja bateria będzie dłużej w wyśmienitej kondycji. Unikaj jazdy z nadmierną prędkością oraz częstego przyspieszania. Ekologiczna jazda to często większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

  Co wziąć pod uwagę, kupując hulajnogę elektryczną?

  Zasięg to tylko jeden z czynników, które decydują o tym, czy będziesz zadowolony z zakupu hulajnogi elektrycznej. Zobacz, na jakie inne parametry zwrócić uwagę:

  • maksymalna prędkość pojazdu;
  • czas uzupełniania baterii;
  • ciężar hulajnogi;
  • maksymalne obciążenie;
  • wielkość i rodzaj kół;
  • wygodny wyświetlacz;
  • ciekawy design.

  Jaką hulajnogę o dużym zasięgu kupić?

  Szukając modelu o dużym zasięgu sprawdź propozycje marki Motus. Ale ciekawe sprzęty znajdziesz także u konkurencji! Zobacz najlepiej oceniane pojazdy o dużym zasięgu!

  • MOTUS Scooty 10 2022 – urządzenie za ok. 2500 zł. Maksymalny zasięg na pełnym ładowaniu to 60 km. Baterię do pełna naładujesz w siedem – osiem godzin. Rozpędzisz się do prędkości 20 km/h. Maksymalne obciążenie tego modelu to 120 kg. Sprzęt łatwo się składa w trzy sekundy – konstrukcja waży 17,8 kg. Spodobają ci się też większe, 10-calowe koła, które zapewniają płynną jazdę.
  • MOTUS PRO 10 2022 – bardziej zaawansowany model tego producenta za ok. 4000 zł. Maksymalny zasięg wynosi tutaj 55-70 km! Największa prędkość, jaką osiągniesz, to 20 km/h. Dopuszczalne obciążenie jest takie jak w modelu powyżej – 120 kg. Docenisz duże, 10-calowe kola i dopracowany system hamowania z dwoma hamulcami tarczowymi.
  • BLAUPUNKT ESC90X – propozycja za ok. 2500 zł. Hulajnoga pozwoli ci przejechać ok. 40 km na jednym ładowaniu. Potem potrzebujesz ok. sześciu godzin, by naładować baterię do pełna. Możesz poruszać się z prędkością do 20 km/h. Maksymalnie obciążenie to 120 kg. Urządzenie ma 10-calowe, pompowane koła, świetnie poradzi sobie także na nierównościach poza miastem.

  Chcesz poznać więcej modeli o dużym zasięgu? Sprawdź hulajnogi elektryczne w sklepie MediaMarkt i wybierz odpowiedni pojazd dla siebie!

  Udostępnij