• Powiat stara się o 3,6 miliona złotych na przebudowę ulicy Rydzyńskiej w Pabianicach. To odcinek od skrzyżowania z ul. 20 Stycznia do mostku za lasem.

    Łączna wartość wniosków złożonych przez nas do Rządowego Funduszu Remontów Dróg to 12 milionów złotych. Oprócz tego staramy się pozyskać dofinansowanie z kolejnych edycji programu Polski Ład – mówi starosta Krzysztof Habura.

    Kolejną drogą, która ma szansę na remont, jest ul. Wspólna w Pabianicach. Wniosek opiewa na 8,4 mln zł. Te wnioski zostały złożone w ramach Rządowego Funduszu Remontów Dróg. Jeśli uda się otrzymać dofinansowanie, to udział własny starostwa w tych inwestycjach wyniósłby 20 procent.

    Złożone zostały też wnioski do Polskiego Ładu edycja 6 – PGR. Tutaj wymagany jest udział własny w wysokości 2 procent. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie, to przebudowa czeka odcinki ul. Sienkiewicza w Dobroniu i drogi powiatowej od Róży do Ślądkowic.

    Wnioski złożone zostały też do najnowszej edycji Polski Ład 7 – tereny przemysłowe. Tym razem chodzi o przebudowę odcinka ul. Piłsudskiego w Pabianicach. Udział własny to 2 procent.

    Udostępnij