• Od 1 lipca trwa Wakacyjna Kropla Krwi zorganizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Podobnie jak w latach poprzednich, w poszczególnych tygodniach wakacji krew będzie można oddawać przede wszystkim na rzecz dzieci. W każdym tygodniu spośród oddających krew będzie losowana jedna osoba, która otrzyma w podarunku ufundowany przez darczyńców breloczek z grupą krwi.

  W tym tygodniu – od 7 do 11 sierpnia – oddawaliśmy krew na rzecz strażaków rannych podczas gaszenia pożarów. Krew oddało 89 osób, w tym po raz pierwszy 10 osób i 21 pań. Oddano 40.050 ml krwi.

  Upominek wylosował Krzysztof Marchewczyński. Breloczek z grupą krwi przesłany będzie pocztą.

  W następnym tygodniu, od 14 do 18 sierpnia (UWAGA! 15 sierpnia – święto – punkt pobrań będzie nieczynny) krew będzie można oddać dla dzieci z całego świata rannych w wyniku działań wojennych.

  Przypominamy, że krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianicach przy ulicy Jana Pawła II 5.

  – Prosimy, aby potencjalni krwiodawcy dokładnie śledzili godziny otwarcia punktu, bowiem z uwagi na sezon urlopowy i braki w personelu godziny działania punktu nie są stałe. Telefon do punktu pobrań 42 214-94-01 – podaje oddział rejonowy PCK.

  W sierpniu krew będzie zbierana jeszczedla dzieci rannych podczas prac żniwnych (21-25 sierpnia) orazdla wszystkich osób potrzebujących tego bezcennego leku (2831 sierpnia).

  Patronat medialny nad akcją sprawuje tygodnik „Nowe Życie Pabianic”.

  PS. W lipcu w ramach Wakacyjnej Kropli Krwi krew oddało 327 osób. Zebrano 147.150 ml krwi.

  Udostępnij