• Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że na wizytę w placówce można umówić się
  przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub telefon w dogodnym dla siebie terminie. Dzięki takiej rezerwacji nie trzeba czekać w kolejce na obsługę.

  – Klient oczywiście  sam może zdecydować, kiedy i o jakiej godzinie przyjść do ZUS-u, by załatwić swoją sprawę i nie musi koniecznie rezerwować wizyty. Jeśli jednak skorzysta z tej możliwości, nie będzie musiał czekać na obsługę w kolejce. Są dwa sposoby rezerwacji wizyty w ZUS: elektroniczny lub telefoniczny – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

  Aby zarezerwować wizytę elektronicznie, wystarczy zalogować się na swój profil PUE ZUS i wybrać opcje [Wizyty] > [Rezerwacja wizyty]. Następnie wybieramy jednostkę ZUS, w której chcemy zarezerwować wizytę i temat sprawy, który nas interesuje. To mogą być: Emerytury i renty, Firmy i pracujący, Świadczenia dla rodzin (np. 500+), Zasiłki i świadczenia rehabilitacyjne, Obsługa osób niesłyszących, czy Profil PUE i profil zaufany. Po wybraniu sprawy, jaką chcemy załatwić, wyświetli się kalendarz z bieżącym tygodniem i dostępne terminy rezerwacji wizyt. Pierwszą wizytę można zaplanować już na 8.00, ostatnią na godzinę 14.40, a w poniedziałki nawet na godz. 16.40. Pamiętajmy, że w każdej chwili można odwołać umówioną wizytę. Wystarczy na PUE ZUS w zakładce [Wizyty]  wybrać  opcje [Przegląd i anulowanie rezerwacji].

  Klienci, którzy nie mają jeszcze konta na PUE ZUS taką wizytę mogą zarezerwować telefonicznie. Żeby umówić wizytę w I Oddziale ZUS w Łodzi lub w jednej z podlegających mu placówek (w Brzezinach, Łęczycy, Łowiczu, Zgierzu, Kutnie i na Bałutach w Łodzi) należy zadzwonić pod numer 42 638 21 61. Rezerwacja wizyt w placówkach II Oddziału ZUS w Łodzi i podlegających mu jednostkach (w Łodzi przy ul. Łęczyckiej, w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Sieradzu, Wieluniu, Wieruszowie, Pajęcznie, Poddębicach) odbywa się pod numerem 43 824 73 20. Rezerwacja wizyt w Oddziale ZUS w Tomaszowie Mazowieckim i podległych mu placówkach (w Skierniewicach, Opocznie, Radomsku, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej) może być dokonana pod numerem telefonu 446 468 513.

  Podczas rezerwacji wizyty trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy wskazać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS oraz podać dzień
  i godzinę wizyty. Na podany przez klienta numer telefonu zostanie wysłana wiadomość SMS
  z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Numer rezerwacji wizyty należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS.

  Nie trzeba przychodzić do ZUS-u, by załatwić swoje sprawy, choć oczywiście można i to bez wcześniejszej rezerwacji wizyty. Pamiętajmy jednak, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje też e-wizyty, czyli wideorozmowy z pracownikiem ZUS. Więcej informacji na temat umawiania e-wizyt można znaleźć pod adresem https://www.zus.pl/e-wizyta.

  Udostępnij