• Już 19 sierpnia wyruszy jubileuszowa 555. piesza pielgrzymka z Pabianic do Częstochowy.

  Idziemy z pośpiechem – takie przyświeca jej hasło. A patronem został Święty Jan Paweł II.

  – Już po raz 555. z naszego miasta wyruszy Jubileuszowa Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem: „IDZIEMY Z POŚPIECHEM”. Tegoroczne hasło nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Tak jak Maryja w Ewangelii Łukasza poszła do Elżbiety po Zwiastowaniu, tak i my pójdziemy do Naszej Matki – mówi ks. Przemysław Kansy, kierownik jubileuszowej pielgrzymki.

  Wspólne pielgrzymowanie do Tronu Jasnogórskiej Pani rozpocznie się 19 sierpnia (sobota) mszą o godz. 7.00 w kościele św. Mateusza.

  – Trasa pielgrzymki nie ulega zmianom. Do Częstochowy przybędziemy 23 sierpnia około godziny 17.00. Tak jak w zeszłym roku powrót z Częstochowy jest indywidualny – dodaje ks. Kansy.

  Zapisywać się można od 15 do 18 sierpnia w godz. 16.00 – 19.00 w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 100 zł (dorośli) i 70 zł (dzieci). Transport bagażu – 50 zł.

  – Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wyruszyć z nami na pątniczy szlak, mogą zapisać się do grupy duchowej. Każdy, kto chce, aby zanieść jego intencję do Tronu naszej Mamy, może złożyć ją do przygotowanego pudełka w każdej parafii. Gwarantujemy, że zostanie ona omodlona i zaniesiona na Jasną Górę – powiedział ksiądz.

  Wszelkie szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej parafii św. Maksymiliana www.maksymilian.pl, na portalu Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Facebooku czy Instagramie oraz w trakcie zapisów w kościele.

  Udostępnij