• Długi sierpniowy weekend był dla policjantów okresem wytężonej służby. Na drogach powiatu pabianickiego doszło do 1 wypadku i 13 kolizji…

  Długi weekend pabianicka policja rozpoczęła akcją „Prędkość”. Działania miały charakter międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

  11 sierpnia policjanci ujawnili 74 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek. – Funkcjonariusze odnotowali 71 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 42 w rejonie przejść dla pieszych.

  Od 11 do 15 sierpnia na drogach powiatu pabianickiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Do wypadku doszło 11 sierpnia. 35-letni mieszkaniec Piątkowiska, jadąc peugeotem ulicą Wileńską w stronę Wiejskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ścieżką rowerową 14-latce. Rowerzystkę przewieziono do łódzkiego szpitala.

  Podczas świątecznego weekendu policjanci interweniowali również w związku z 13 kolizjami drogowymi. Wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy. Odnotowali 3 naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

  Policjanci z „drogówki” ujawnili 106 przekroczeń prędkości, w tym 59 w rejonie przejść dla pieszych.

  Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach. Pamiętajmy, że dobrym kierowcą jest ten, kto posiada umiejętność kierowania pojazdem w sposób niezagrażający bezpieczeństwu – dodaje policjantka.

  Udostępnij