• Pole pięknych słoneczników z Górki Pabianickiej robi prawdziwą furorę. Jego właściciel Grzegorz Antoniewski apeluje: jeśli już wchodzisz na mój teren zrobić zdjęcia, wpłać, proszę, datek na leczenie chorej Martynki Stasiak.

  Martynka Stasiak z Pabianic choruje na zespół Retta – zaburzenie neurorozwojowe, które wynika z uszkodzenia funkcji genu MECP2 położonego na chromosomie żeńskim X. Do typowych objawów zalicza się: utratę sprawności manualnej i zdolności mówienia, zaburzenia koordynacji ruchowej ciała, stereotypowe ruchy rąk, zgrzytanie zębami, problemy z kontaktami społecznymi, napady padaczkowe, problemy żołądkowe jelitowe i oddechowe, w późniejszym okresie skoliozy i przykurcze mięśniowe, mogą także wystąpić problemy kardiologiczne.

  Od miesięcy społecznicy i instytucje z okolicy mocno angażują się w pomoc dla chorej dziewczynki. Do grona wspierających zbiórkę na leczenie Martynki dołączył Grzegorz Antoniewski, właściciel słynnego już pola słoneczników z Górki Pabianickiej. Jako że jego ziemia służy jako tło do licznych sesji zdjęciowych, postanowił przekuć to w coś dobrego.

  Wszystkich robiących zdjęcia w moim słoneczniku proszę o wpłacanie datków na siepomaga.pl. Nie jestem w stanie wszystkich upilnować, liczę więc na państwa uczciwość, szlachetność i pomoc Martynce – mówi Grzegorz Antoniewski.

  W tej chwili w ramach słonecznikowych sesji zdjęciowych na zbiórkę wpłacono około 700 zł.

  Poniżej linki, pod którymi można poznać historię Martynki i wesprzeć jej leczenie.

  Zbiórka: https://www.siepomaga.pl/martyna-stasiak

  Fanpage: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092180325238

  Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/262524199512439/

  Udostępnij