• Dzisiaj, 18 sierpnia, w budynku na krańcówce przy ulicy Waltera Jankego odbyła się konferencja prasowa w sprawie uruchomienia linii dowozowej do tramwaju.

  Na briefing prasowy przybyli prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Marek Gryglewski i naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji UM Marcin Chmielewski. Panowie poinformowali, że od 1 września z krańcówki przy Waltera Jankego kursowała będzie nowa linia autobusowa. Będzie to autobus o oznaczeniu A41, który zawiezie pabianiczan z osiedla Bugaj do linii tramwajowej nr 41.

  Z tej linii, na odcinku do skrzyżowania ulicy Nawrockiego i Warszawskiej, będą mogli korzystać wszyscy, którzy posiadają pabianickie bilety miejskie. Będą honorowane bilety aglomeracyjne, okresowe łódzko-pabianickie, ale również jednorazowe na łódzką komunikację, czyli na tramwaj – wyjaśniał prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Autobus wyjeżdżać będzie z krańcówki na Jankego i pojedzie do ulicy Nawrockiego i Warszawskiej. Tam będzie przystanek przesiadkowy na tramwaj.

  Mieszkańcy, którzy tramwajem dojadą z Łodzi do Pabianic i będą chcieli dotrzeć na osiedle Bugaj, będą mogli wsiąść na tym samym przystanku i przez ulicę 3 Maja do 20 Stycznia i Nawrockiego pojechać na krańcówkę.

  To, co będzie wyróżniać tę linię od innych, będzie to, że ona ściśle skomunikowana jest z rozkładem jazdy  tramwajów. Zaplanowaliśmy kursy w dni powszednie od godziny około 4.30 do około 19.30 i w soboty od około 6.45 do około 18.45. W dni powszednie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego każdy kurs tramwaju będzie skomunikowany z autobusem dowozowym, a więc będzie kursował co 24 minuty – powiedział Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji UM.

  Poza tymi godzinami będzie skomunikowany co drugi kurs, czyli autobus będzie jeździł co 48 minut. W soboty skomunikowany będzie także co drugi kurs tramwaju z autobusem, czyli kurs odbędzie się co godzinę.

  Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych mieszkańców, którzy od dawna prosili o skomunikowanie osiedla Bugaj z Łodzią. Mamy nadzieję, że linia będzie się cieszyła dużą popularnością – dodał prezydent.

  W zależności od zainteresowania władze miasta będą decydować o zwiększeniu bądź zmniejszeniu częstotliwości kursów. Testem ma być październik i listopad, kiedy to na łódzkich uczelniach rozpoczną się zajęcia, na które dojeżdżać będą studenci z Pabianic.

  Na razie linia uruchomiona będzie na okres 4 miesięcy, do końca roku. Jeśli się sprawdzi – zostanie z nami na stałe.

  Udostępnij