• W naszej miejskiej rzeczce pojawiły się śnięte ryby. Dlaczego?

  O tym zjawisku poinformował nas w środę po południu Czytelnik. Do informacji o śniętych rybach dołączył – na dowód – zdjęcia.

  W czwartek wybraliśmy się do parku Słowackiego oraz na bulwary. Rzeczywiście potwierdziliśmy istnienie śniętych rybek, w szczególności na odcinku Dobrzynki przepływającym przez park przy Zamku. Na szczęście ich wyławianiem zajęli się strażacy.

  Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godzinie 13.09. Kierownik nadzoru wodnego w Pabianicach poinformował o kilkunastu śniętych rybach w parku Słowackiego. Kiedy druhowie dotarli na miejsce, potwierdzili się, że przy moście jest kilkadziesiąt takich okazów.

  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca i zebraniu śniętych ryb, które następnie przekazano przedstawicielowi nadzoru wodnego w Pabianicach mówi st. kpt. Michał Kuśmirowski.

  Co mogło być przyczyną? Najprawdopodobniej niski przepływ wody i wysokie temperatury powodujące brak dopływu tlenu do środowiska wodnego. Ryzyko tego zjawiska wzrasta, gdy panują upały, a takie teraz mamy w naszym mieście.

  foto: red.

  Udostępnij