• Wczoraj, 18 sierpnia, w centrum Pabianic odbyła się konferencja prasowa Nowej Lewicy. Tematem spotkania były zbliżające się wybory parlamentarne. Poznaliśmy podium list tej partii w naszym okręgu.

  Wczorajsza konferencja Nowej Lewicy rozpoczęła zbiórkę podpisów pod komitetem. Członkowie partii ogłosili, że pierwsze trzy miejsca listy obejmą kolejno: Paulina Matysiak (obecna posłanka z partii Razem), Marek Gryglewski (wiceprezydent Pabianic) oraz Michał Pietrzak (lokalny wolontariusz i aktywista społeczny).

  Idźcie na wybory. Wiemy, że jeśli nie weźmiecie spraw w swoje ręce, nic nie zdziałamy – apelował na wstępie przedstawiciel młodzieży Krzysztof Kalwas. – Idźmy po taką Polskę, jakiej chcemy. Idźmy po Polskę naszych marzeń. Nie bójmy się tego i idźmy zagłosować, byśmy pokazali, że w młodych jest siła. Pokażmy, że chcemy mieszkać w Polsce, żyć w państwie demokratycznym, progresywnym państwie, które dba o nas.

  Posłanka Paulina Matysiak powiedziała: – Spotkamy się tu po to, aby zarejestrować listę Lewicy w okręgu nr 11. Aby to zrobić, musimy zebrać 5.000 podpisów. Zbiórka trwa już we wszystkich powiatach naszego regionu, całej zachodniej części województwa łódzkiego. Zachęcam do wsparcia, aby można było zagłosować na nas jesienią.

  Posłanka przedstawiła również kluczowe punkty programu Lewicy, m.in. poprawę warunków socjalnych i nowe mieszkania.

  Następnie głos zabrał Marek Gryglewski: – Lewica daje gwarancję tego, co dobre dla Polski. Może gwarantować Polakom i Polkom to, o co wszyscy walczymy – wolność, która każdego dnia jest nam zabierana. Jesteśmy gwarantem tego, że dobry wynik na Lewicy to bezpieczne i demokratyczne rządy w naszym kraju.

  Michał Pietrzak zadeklarował: – Chciałbym bardzo zachęcić wszystkich do pójścia na wybory. Składam tę prośbę, ten apel szczególnie na ręce młodych kobiet, młodych ludzi, ponieważ jest to nasza ostatnia szansa. Możecie nas trzymać za słowo – będziemy rozmawiać z mieszkańcami każdego powiatu, odpowiadać na wasze propozycje. Jeżeli macie pomysł na to, jak wspierać kampanię, by była lepsza i skuteczniejsza, zgłaszajcie je. Będziecie mogli zmienić ten kraj.

  Po konferencji działacze rozpoczęli zbiórkę podpisów.

  foto: red., Lewica

  Udostępnij