• Dzieci i młodzież, którzy odwiedzą Szkołę Podstawową nr 17 w czwartek i piątek, 24 i 25 sierpnia,  przetestują najnowszą mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik „O matmo!”.

    Nowa, mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą „O matmo!”, którą zaprojektowano i wykonano w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę. W tych dniach będą mogli osobiście się przekonać, jak piękne formy potrafią przyjąć matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie. Za sprawą nowoczesnych, efektownych i interaktywnych eksponatów sprawdzą, na czym polega spacer z funkcją, co to jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

    Wizyta na wystawie „O matmo!” to samodzielne eksperymentowanie, które pozwala zrozumieć sens i logikę podstawowych działań matematycznych, poznać je i polubić. Wprawiając w ruch obrotowe figury, można zobaczyć, jak powstają bryły. Matematyczne łamigłówki są okazją do treningu wyobraźni przestrzennej, kojarzenia faktów i abstrakcyjnego myślenia.  Dobra zabawa jest tu gwarantowana.

    Wystawa to najnowszy projekt programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

    foto: Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

    Udostępnij