• Spacery z psami, głaskanie i zabawa – tak wyglądało pierwsze spotkanie z czworonogami młodych pabianickich działaczy Stowarzyszenia „Nowa Generacja”.

  26 sierpnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji Nowa Generacja w ramach inicjatywy „Pabianice Wspólny dom” zainaugurowała akcję wsparcia psów przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Pabianicach.

  –  Dla nas, młodych, ochrona praw zwierząt, ale i dbanie o ich dobro, jest oczywiste, i tak ważne, jak każdy inny filar nowoczesnego społeczeństwa. Dlatego działamy, wspierając lokalne schronisko, by dać opuszczonym zwierzętom namiastkę dobra i ciepła – mówi Jan Górniak, przewodniczący Nowej Generacji w Pabianicach.

  Zaczęli od wyprowadzania psów na spacery, głaskania i zabawy.

  Jako Nowa Generacja jesteśmy grupą aktywnych, sprawczych młodych ludzi. Poprzez naszą działalność, w tym współpracę z lokalną strukturą Platformy Obywatelskiej, chcemy pokazać, że warto być świadomym potrzeb otaczającego nas świata, a tym samym angażować się od najmłodszych lat.  Oprócz realnej pomocy akcja taka jak wolontariat w schronisku uczy empatii i cierpliwości, uświadamia nam bieżące problemy – wyjaśnia Iga Baryła z Nowej Generacji w Konstantynowie Łódzkim.

  Dzięki takim wizytom i wspólnym spacerom poza schroniskiem psy uczą się kontaktu z człowiekiem i spokojnego chodzenia na smyczy. Kolejnym zadaniem będzie pomoc w malowaniu psich kojców.

  To bardzo fajna, dobra, a przede wszystkim pożyteczna akcja młodych ludzi. Wspieramy No Generację w tych działaniach. Zależy nam, żeby akcja miała charakter regularny, a wsparcie było możliwie jak najszersze – informuje Dawid Zakrzewski z Platformy Obywatelskiej koło Pabianice.

  Jeżeli chcesz się przyłączyć i pomóc zwierzakom, np. wyprowadzając je na spacer, skontaktuj się z Nową Generacją Pabianice.

  foto: Nowa Generacja

  Udostępnij