• Kto pomoże nam w sprawie zapluskwionych wieżowców na osiedlu Piaski? – pytają zatroskani mieszkańcy ulicy Łaskiej 92.

  Do naszej redakcji zgłosili się zaniepokojeni lokatorzy wieżowca PSM przy Łaskiej 92. Ich bolączką są… pluskwy. Insekty pojawiły się w mieszkaniach, a na klatkach schodowych – plakaty i ulotki informujące o problemie.

  – Informacje rozwieszane są przez mieszkańców bloku. Ktoś notorycznie te ulotki zrywa. Walczymy z wiatrakami, zostawieni sami sobie. Spółdzielnia nikogo nie informuje i nie zleca masowej dezynsekcji, mimo próśb i zgłoszeń – twierdzą lokatorzy. – Jesteśmy bezradni i bezsilni. Sytuacja w bloku jest bardzo napięta. Za chwilę może dojść do czegoś złego, bo ludzie szukają źródła pluskiew wśród mieszkańców. Proszą administrację o pomoc, a od kilku tygodni nic nie zostało zrobione. Nagłaśnialiśmy sprawę na spotted:pabianice. Liczymy na pomoc lokalnych mediów

  Redakcja Nowego Życia Pabianic zadzwoniła dziś (28 sierpnia) do spółdzielni mieszkaniowej. Rzecznik prasowy PSM potwierdził zgłoszenia dotyczące pluskiew.

  Lokatorzy zgłaszają problem od początku sierpnia. Poinformowaliśmy specjalistyczną firmę zajmującą się walką z insektami. Przeprowadzona była dezynsekcja klatek schodowych – powiedział Sławomir Urbańczyk, rzecznik prasowy Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Lokale do dezynsekcji zgłaszają ich mieszkańcy. Przebiega ona w trzech etapach.

  Najpierw specjalistyczna firma dokonuje oprysku powierzchni pionowych, listew, kratek wentylacyjnych itp. Na drugim etapie przeprowadza się parowanie mebli tapicerowanych i dywanów. Na koniec pomieszczenia się zamgławia.

  – Po wszystkim rodzina przez minimum 8 godzin musi przebywać poza mieszkaniem. Po upływie tego czasu któryś z domowników wraca i otwiera okna. Lokal powinien być wietrzony minimum godzinę. Dopiero wtedy lokatorzy mogą wrócić – wyjaśnia Urbańczyk. – Jeśli mieszkańcy zmagają się z takim problemem, mogą nam go zgłosić i firma przeprowadzi dezynsekcję.

  foto: mieszkańcy

  Udostępnij