• W niedzielę, 3 września, w sali koncertowo-balowej Pawelana przy ul. Grobelnej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.

  Młody Duch Tańca to polsko-japoński projekt taneczny, który swą prapremierę miał w 2017 roku i od tej pory wielokrotnie gościł na polskich oraz japońskich scenach wiodących teatrów muzycznych i operowych. Pomysłodawcą i organizatorem widowiska jest Wiesław Dudek – wybitny polski tancerz, Fundator i prezes Fundacji Duch Tańca Wiesława Dudka.

  W tegorocznej edycji wydarzenia Młody Duch Tańca zaprezentowany zostanie spektakl COPERNIC 550 – stworzony specjalnie z okazji 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma. To widowisko interdyscyplinarne, łączące różnorodne style i techniki tańca współczesnego do muzyki wybitnych kompozytorów.

  Do realizacji spektaklu zaproszono sześciu polskich choreografów – zarówno młodych, jak i mających na swoim koncie znaczące kreacje w kraju i zagranicą. Są to: Bartłomiej Malarz, Emilia Sambor, Katarzyna Kozielska, Aleksandra Dziurosz, Przemysław Grządziela, Małgorzata Borowiec. Wartość dodaną stanowią projekcje multimedialne Daniela Stryjeckiego – jednego z najlepszych reżyserów widowisk artystycznych, reżyseria świateł, dekoracje, nowatorskie kostiumy oraz głos narratora wprowadzający widza w nastrój podróży w kosmos.

  W przygotowaniu projektu wezmą udział najzdolniejsi uczniowie ogólnokształcących szkół baletowych w Warszawie, Poznaniu i Bytomiu oraz ich rówieśnicy z szkół baletowych w Japonii.

  Czas trwania: ok. 2 godz. 20 minut (w tym jedna przerwa)

  Bilety: https://www.bilety24.pl/opera/1427-copernic-550-mlody-duch-tanca-94000?id=514021

  Udostępnij