• Filip Cybulski, młody pabianiczanin, o którego tanecznych osiągnięciach już pisaliśmy, święci kolejne triumfy!

  Po trwających ponad pół roku pojedynkach tanecznych nadszedł czas na wielki finał pucharu świata w kategorii tańca jumpstyle – World Jumpstyle Cup Nations 2023.

  Filip wraz z pozostałymi członkami reprezentacji Polski stanęli „oko w oko” z tancerzami francuskimi. Obie drużyny nie miały sobie równych, rywalizacja zatem nie należała do najłatwiejszych. Jednak kreatywność w tańcu, z której dobrze znani są Francuzi, nie była dla Polaków przeszkodą.

  Ogromna determinacja, długotrwałe treningi, nagrywanie układów tanecznych w różnych miejscach Polski stały się kluczem do kolejnego sukcesu Filipa. Po licznych pojedynkach w końcu nadszedł czas na długo wyczekiwany finał pucharu świata w jumpstyle’u. Dla pabianiczanina zakończył się kolejnym zwycięstwem!

  – Ostatni czas był dla mnie obfity w wiele wyrzeczeń, potu i nowych doświadczeń. Miałem nawet okazję polecieć do Francji, spotkać się z przeciwnikami. Teraz jestem z siebie bardzo zadowolony, że kolejnego roku udało mi się zdobyć tak ważny dla mnie tytuł w tańcu. Życzę tego każdemu tancerzowi, który o tym marzy – powiedział nam Filip Cybulski.

  Podczas  tego samego turnieju wygrał również w kategorii „Najlepsze klipy taneczne turnieju”.

  Nie oznacza to jednak, że teraz pabianiczanin ma zamiar osiąść na laurach. Swoją wiedzą dzieli się ze swoimi uczniami, z którymi prowadzi zajęcia w pabianickim MOK-u, a także w Łodzi (YMCA). Uczy nie tylko kolejnych układów choreograficznych, ale przede wszystkim tego, jakie wartości może nieść ze sobą sztuka tańca.

  Gratulujemy pabianickiemu mistrzowi świata oraz życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć!

  foto: zbiory własne

  Udostępnij