• W ubiegłym roku w Pabianicach doszło do 604 kolizji i wypadków. Najczęstszą ich przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Pabianice – podobnie jak Piła i Zabrze – zajęły 66. miejsce w zestawieniu 84 miast z największą liczbą zdarzeń drogowych.

    Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84 największych miast w Polsce i następnie porównali, ile kolizji oraz wypadków przypadło w nich na 1000 mieszkańców. Pabianice zajęły na niej 66. miejsce.

    W badanym okresie wynik ten nie był ani najgorszy, ani najlepszy ze wszystkich uwzględnionych w zestawieniu miast województwa łódzkiego. Najlepiej prezentowały się wyniki Bełchatowa, który zajął przedostatnie miejsce w tabeli. Do przygotowania listy wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji. 

    W 604 kolizjach i wypadkach, jakie miały miejsce w 2022 roku w Pabianicach, zginęła 1 osoba, a 33 zostały ranne. Kierowcy w Pabianicach spowodowali najwięcej kolizji i wypadków w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu – takich zdarzeń było 144 (23,8% wszystkich zdarzeń w mieście). Najbardziej niebezpiecznymi ulicami Pabianic okazały się Partyzancka (41 kolizji i wypadków) oraz Moniuszki (40 kolizji i wypadków). 

    Udostępnij