• PCK wyłoniło krwiodawcę miesiąca. W sierpniu został nim PIOTR FELCENLOBEN.

  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia na krew, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach oraz punktem pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Pabianicach promuje honorowe oddawanie krwi pn. KRWIODAWCA MIESIĄCA.

  W sierpniu został nim Piotr Felcenloben. Krew zaczął oddawać jako uczeń w Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach. Do chwili obecnej oddał 26 litrów. Wzorem dla niego był jego ojciec – wieloletni, zasłużony krwiodawca PCK.

  Piotr deklaruje, że dopóki zdrowie dopisze, będzie się dzielił z potrzebującymi „cząstką swojego życia”.

  Akcja trwa nadal. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już są krwiodawcami, oraz tych, którzy chcą nimi zostać, do wzięcia udziału. Każdy może zostać „krwiodawcą miesiąca”. Wystarczy wypełnić specjalne zgłoszenie, że chce się po zakończeniu miesiąca brać udział w losowaniu tego tytułu. Krwiodawca/krwiodawczyni, którego nazwisko zostanie komisyjnie wylosowane, otrzyma upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Jego nazwisko oraz zdjęcie zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach tygodnika „Nowe Życie Pabianic”.

  Karty zgłoszeniowe są do pobrania w punkcie pobrań krwi w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 5).

  Udostępnij