• Zakończyła się Wakacyjna Kropla Krwi, która trwała od 1 lipca do 31 sierpnia 2023r.

  W tym roku, podobnie jak w 2022, krew zbierano na rzecz dzieci chorych na nowotwory, dla  leczących się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych, dla wszystkich dzieci poszkodowanych w czasie działań wojennych na całym świecie, dla noworodków oraz dla naszych żołnierzy przebywających na misjach wojskowych poza granicami Polski, dla strażaków rannych podczas gaszenia pożarów, dla dzieci rannych podczas prac żniwnych i dla wszystkich osób potrzebujących krwi.

  – Jak zawsze w tym trudnym, wakacyjnym okresie honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego wykazali się ofiarnością i oddali 289 litrów 450 ml tego bezcennego leku – mówi prezes pabianickiego oddziału PCK Andrzej Chałupka.

  Krew oddały 643 osoby, z czego 160 to były panie i 60 osób po raz pierwszy.

  Jak co roku w każdym tygodniu Wakacyjnej Kropli Krwi losowano spośród krwiodawców drobny upominek, a był nim okolicznościowy breloczek z grupą krwi danej osoby. Upominki, wysłane pocztą, otrzymali: Anna Borowska, Sylwester Kobylarczyk, Jan Tylski, Julia Saktura, Sylwia Walczak, Krzysztof Marchewczyński, Tomas Jaros, Anna Mamrot i Martyna Perka.

  – Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w lipcu i sierpniu czynnie wspierali nasze apele o oddawanie krwi i którzy „dzień po dniu, kropla po kropli, wypełniają ten świat swoją dobrocią”. Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na ten bezcenny lek, krew każdej grupy i w każdej ilości jest nadal bardzo potrzebna. Prosimy pamiętać, że być honorowym krwiodawcą to znaczy „bezimiennie ratować czyjeś zagrożone życie” – dodał prezes.

  Udostępnij