• W okresie wakacyjnym na drogach województwa łódzkiego ujawniono aż 987 nietrzeźwych kierowców. W tym czasie doszło do 455 wypadków, w których zginęło 41 osób, a 522 zostały ranne.

  W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego,  2023 był zdecydowanie bezpieczniejszy. Odnotowaliśmy  86 wypadków mniej. Spadek dotyczy zarówno ogólnej liczby takich zdarzeń, jak i ich ofiar – spadek o 16, oraz rannych, o 153 – mówi st. sierż. Anna Pruska z wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi.

  Policjanci drogówki podczas działań pn. „Bezpieczne wakacje 2023” kontrolowali m.in. przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, korzystanie z pasów, sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi prowadzili również szczegółowe kontrole autobusów przewożących dzieci na letni wypoczynek, zarówno na wyznaczonych punktach, jak i poza nimi. W województwie łódzkim od 23 czerwca do 3 września przeprowadzono  839 takich kontroli, podczas których zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

  Tegoroczne statystyki były, niestety, tragiczne, jeśli chodzi o utonięcia podczas wakacji. Policjanci odnotowali aż 10 przypadków utonięć. To jest aż o 6 więcej niż w roku 2022 – dodaje funkcjonariuszka.

  Wczoraj rozpoczął się nowy rok szkolny. Działania policjantów garnizonu łódzkiego przez najbliższy okres ukierunkowane będą na bezpieczną drogę do szkoły.

  Dbajmy o to, by uczniowie używali elementów odblaskowych i byli widoczni na drodze. Wielu pieszych  uważa, że skoro ja widzę pojazd, to na pewno kierowca widzi mnie. Nic bardziej mylnego – podkreśla st. sierż. Pruska.

  Pamiętajmy: bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

  Udostępnij