• Grupa Wolontarystyczna „Agrafka” zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na festiwal EkoArtFest, który odbędzie się w niedzielę, 10 września.

  Festiwal, który zorganizowany zostanie w najbliższą niedzielę (10 września) w godz. 12.00-16.00 na terenie ośrodka „Lewityn”. Wydarzenie jest podsumowaniem projektu RoŚnij, którego celem jest poszerzanie świadomości w różnych aspektach życia i zwiększenie kompetencji społecznych dzieci.

  Najmłodsi wzięli udział w szerokim wachlarzu zajęć warsztatowych, które obudziły w nich kreatywność, zwiększyły wiarę we własne możliwości, pokazały konstruktywne sposoby na wyrażanie siebie i swoich emocji, zwiększyły sprawność fizyczną oraz odkryły talenty i możliwości, które mają w sobie.

  EkoArtFest podsumuje cykl warsztatów oraz połączy tematykę ekologiczną, artystyczną i sportową.

  W trakcie wydarzenia wolontariusze zapraszają do kreatywnych stref aktywności.

  STREFA SPORT:

  – „Ostry wycisk” – kalistenika dla młodych

  – PlasticRun, czyli morskie wyścigi

  STREFA EKO:

  – Małe przeSADZANIA

  – KarTONY, czyli co nam daje zgniatanie

  – PlasticTower – butelka butelce nierówna

  STREFA ART:

  – Wymaluj sny przy wykorzystaniu naturalnych składników spożywczych

  Będzie to przestrzeń do zaszczepienia w dzieciach chęci do podejmowania nowych inicjatyw, korzystnych zarówno dla ich rozwoju osobistego, jak i dla ich otoczenia. W każdym z punktów przygotowane zostaną zajęcia, które wykorzystają możliwości i umiejętności dzieci.

  W ramach festiwalu aż 4 razy wybuchnie potencjał dzieci (o pełnych godzinach). Będzie to bardzo energetyczny flashmob, do którego „Agrafka” zachęca nie tylko dzieci.

  Odbędzie się również podsumowanie konkursu „Miasto Eko Uczynków”, którego zadaniem jest m. in. sfotografowanie bądź nagranie swojego ekologicznego uczynku.

  EkoArtFest będzie dostępny dla wszystkich dzieci z Pabianic.

  Tutaj szczegóły: https://www.facebook.com/photo/?fbid=681262410710905&set=a.464872445683237&locale=pl_PL

  Działanie finansowane ze środków Pepcolandii.

  Koordynator festiwalu: Szymon Andrysiak

  Koordynatorka projektu: Agata Radek

  Udostępnij