• 6 września przed Urzędem Miejskim odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zaprezentowany został kandydat Konfederacji do sejmu – Artur Komoter.

  Kandydat ogłosił oficjalne zgłoszenie komitetu wyborczego swojej partii we wszystkich okręgach wyborczych.

  Będę startował z listy Konfederacji w okręgu sieradzkim, z miejsca dziewiątego – zadeklarował Komoter. Przedstawił również zarówno siebie, jak i swój program wyborczy.

  26-letni informatyk i absolwent Uniwersytetu w Birmingam jest związany z Konfederacją od 2020 roku, pełni funkcję sekretarza łódzkiego okręgu Ruchu Narodowego. Od dwóch lat jest liderem Konfederacji w naszym mieście.

  Swoją kandydaturę uzasadniał następująco: – Mam Polskę w sercu i wiedziałem, że wrócę do ojczyzny i będę mógł o nią walczyć, o Polskę wolną i suwerenną. Dziś stanąłem do dalszej walki jako reprezentant mieszkańców Pabianic w polskim parlamencie.

  Przedstawił trzy kluczowe kwestie, którymi będzie chciał się zająć. Są to: wyrównanie kosztów pracy dla pracujących na umowie o pracę, zmiany dotyczące tzw. „samozatrudnienia”. Skupił się również na podatkach, które powinny być „niskie, proste i sprawiedliwe” dla wszystkich Polaków, którzy pracują. Powiedział również o ogłoszonych już projektach ustaw dotyczących właśnie podatków.

  Kolejnym punktem programu wyborczego były finanse samorządowe.

  Trzeba przede wszystkim odciążyć samorządy od wydatków narzuconych przez obowiązki ustawowe, np. duża część wydatków samorządowych przeznaczana jest na wynagrodzenia dla pracowników oświaty. Dlatego Konfederacja zaprezentowała swój bon edukacyjno-opiekuńczy, który odciąży od tego wydatku samorządy. Samorządy powinny też mieć większy udział w ulgach podatkowych i rozszerzyć udział o kolejne podatki, np. VAT i akcyzę – deklarował.

  W swojej wypowiedzi zwrócił również uwagę na sytuację kierowców, którym coraz trudniej jest poruszać się po Polsce. Zaznaczył, że coraz częściej próbuje się ograniczać udział samochodów spalinowych w ruchu drogowym, co oznacza „wyrok śmierci” dla transportu w naszym kraju.

  Strefyczystego transportu, które w przyszłym roku zaczną pojawiać się m.in. w Warszawie i Krakowie, nie mają nic wspólnego z ekologią. Jest to wręcz plan zlikwidowania transportu osobistego w Polsce i całej Europie.

  Nawiązał również do sytuacji prawa o ruchu drogowym, karach za łamanie przepisów.

  – Konfederacja jako pierwsza zbudowała obszerny program wyborczy „Konstytucja wolności”. Jako pierwsi zarejestrowaliśmy komitet wyborczy i jako jedni z pierwszych zarejestrowaliśmy kandydatów w prawie wszystkich okręgach, mając komitet ogólnopolski. Traktujemy wybory, problemy i wyzwania, jakie stoją przed Polską, na  poważnie. Chcemy, aby Polskę reprezentowali ludzie z doświadczeniem, ambitni, pełni energii. Ci, którzy wyjechali, wrócą tutaj wtedy, gdy będą mieli w Polsce perspektywy. I właśnie my chcemy takie perspektywy zapewnić – na koniec dodał obecny w Pabianicach lider listy Konfederacji w okręgu sieradzkim Marek Szewczyk.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.