• W poniedziałek rano Lewica zarejestrowała swoją listę kandydatów w okręgu nr 11. Przedstawiciele komitetu dostarczyli do sieradzkiej komisji wyborczej prawie 10 tys. podpisów poparcia.

  – Udało się! 15 października każdy, kto ma serce po lewej stronie i marzy o lepszej Polsce, będzie mógł zagłosować na Lewicę – mówi Paulina Matysiak, posłanka z Kutna i liderka listy.

  Lewica w okręgu nr 11, który obejmuje zachodnią część województwa łódzkiego, wystawi 24 kandydatów. Znajdują się na niej członkowie Nowej Lewicy i partii Razem, a także bezpartyjna reprezentantka ZNP. Parytet, czyli stosunek liczby kobiet do mężczyzn, wyniósł 50%.

  – Drużyna Lewicy jest różnorodna. Mamy wielu młodych kandydatów i kandydatek, najmłodsza ma 21 lat, a także starszych z cennym doświadczeniem. Na naszej liście są studenci, samorządowcy, aktywiści, związkowcy, specjaliści w swoich dziedzinach. A łączy nas wspólny cel: uczynić Polskę bezpiecznym i dobrym miejscem do życia — mówi Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic, który startuje z miejsca drugiego.

  — Jesteśmy gotowi, by przywrócić w Polsce normalność. Ale nie chodzi tylko o stan naszego państwa sprzed 2015 roku. Chodzi o normalność na miarę XXI wieku, normalność, w której nie musimy się martwić o mieszkanie, godną płacę i nasze podstawowe prawa. Wiemy, jak to zrobić i zrobimy to po 15 października! — dodaje startujący z miejsca trzeciego Michał Pietrzak.

  Skład listy KW Nowa Lewica w okręgu sieradzkim:

  1. Paulina Matysiak

  2. Marek Gryglewski

  3. Michał Pietrzak

  4. Kacper Błaszczyk

  5. Arkadiusz Andrzejczak

  6. Anna Sikora

  7. Aneta Czajka

  8. Adrian Skoczylas

  9. Monika Kościan

  10. Małgorzata Powązka

  11. Sebastian Walczak

  12. Julia Krokosz

  13. Grzegorz Miłosz

  14. Rafał Grabski

  15. Eliza Mielczarek

  16. Maciej Piekarski

  17. Anna Pajęcka

  18. Bartosz Menesewicz

  19. Zdzisława Lewicka

  20. Henryk Wójtowicz

  21. Ewa Krawczyk

  22. Sandra Mikołajczyk

  23. Piotr Ciuborski

  24. Iwona Kaźmierska-Małyska

  foto: Lewica

  Udostępnij