• News will be here
 • Preambuła

  MIKULSKIART OPERA ACADEMY to kursy mistrzowskie dla śpiewaków, które oferują uczestnikom indywidualnym oraz istniejącym zespołom wokalnym możliwość intensywnego przygotowania recitali koncertowych, konkursów, przesłuchań czy egzaminów lub po prostu przygotowania dowolnego programu.

  Profesjonalni śpiewacy, studenci, uczniowie szkół muzycznych, zespoły wokalne a także nauczyciele śpiewu mają możliwość obserwacji, wspólnej pracy i wymiany doświadczeń z najwybitniejszymi pedagogami sztuki wokalnej. Indywidualna pomoc dydaktyczna, muzyczna i metodyczna stanowi bazę do ich dalszego rozwoju zarówno na poziomie technicznym, metodycznym, muzycznym jak i artystyczno-interpretatorskim.

  CAROLINE ISABEL MERZ – Sopran

  (Opera Wiedeńska / Wiener Staatsoper / Vienna State Opera)

  W dniach 17-23.09 2023 r. Fundacja MikulskiART zaprasza do Galerii AFLOPA ART w Pabianicach na mistrzowski kurs wokalny z jedną z najwspanialszych interpretatorek muzyki W.A. Mozarta – maestrą Caroline Isabel Merz, która jako solistka Opery Wiedeńskiej przez dekady współpracowała z najwybitniejszymi na świecie realizatorami, dyrygentami i partnerami scenicznymi. Jej role to: Pamina, Contessa, Donna Anna, Fiordiligi, Konstancja, Królowa Nocy, Pierwsza Dama, Violetta, Mimi, Lucia, Leonora, Frau Fluth, Micaela, Norina, Adina, Rosina, Rosalinde, Reagan, Manon. Wykonywała również wiele utworów muzyki współczesnej. Ponadto jej twórczość obejmuje duży repertuar pieśni – w szczególności: Straussa, Mozarta, Schuberta, Schumanna, Wolfa, Mahlera, Rachmaninowa, Musorgskiego, Copelanda, Barbera, Rossiniego, Verdiego i Brahmsa.

  Od dekady Caroline Merz angażuje się w działalność pedagogiczną – dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest cenioną wykładowczynią na niezliczonych mistrzowskich kursach wokalnych w Europie, USA, Japonii i Chinach.

  MIKULSKIART OPERA ACADEMY – dla kogo?

  Zaproszeni są wszyscy śpiewacy – profesjonaliści, nauczyciele śpiewu, studenci Akademii Muzycznych, uczniowie szkół muzycznych, zespoły wokalne oraz młodzi śpiewacy. Wszyscy, którzy chcą przygotować się do konkursów i koncertów, przesłuchań do teatrów operowych i agencji artystycznych, egzaminów wstępnych na uczelnie muzyczne lub po prostu chcą pracować nad wybranym przez siebie repertuarem i zgłębiać wiedzę wokalną.

  W programie kursu każdy z czynnych uczestników będzie miał codzienne zajęcia indywidualne i grupowe podzielone na bloki tematyczne:

  techniczny – technika wokalna (emisja głosu), kontrola oddechu, postawy, ćwiczenia wymowy, artykulacja;

  muzyczno-dramaturgiczny – zrozumienie wykonywanej roli, dobór odpowiedniej techniki wokalnej do kreowanej postaci, praca nad muzyczną siłą wyrazu, promowanie muzycznej osobowości, kształtowanie niezależnej interpretacji, radzenie sobie ze stresem i lękiem scenicznym m.in. poprzez trening mentalny i grę aktorską przed uczestnikami kursu i publicznością zarówno na zajęciach warsztatowych, jak i udział w koncertach kursu z udziałem publiczności;

  metodyczny (dla nauczycieli i pedagogów śpiewu) – Metodyka i dydaktyka nauczania śpiewu.

  Języki kursu: niemiecki, angielski, włoski, francuski

  Wszystkie zajęcia są otwarte dla uczestników i publiczności.

  Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy lub certyfikaty (w przypadku uczestników biernych i nauczycieli).


  Kurs zakończy się koncertami uczestników z udziałem publiczności w Galerii AFLOPA ART w dniach 22 i 23.09.2023 r.

  Adres kursu: Galeria AFLOPA ART, Żeromskiego 7, 95-200 Pabianice, Polska

  Plan kursu:

  Niedziela, 17 września

  godz. 17.00 otwarcie kursu, krótkie przesłuchanie (jedna aria, pieśń) z udziałem wszystkich aktywnych uczestników kursu

  Plan ramowy:

  Poniedziałek, 18 września

  Czwartek, 21 września

  godz. 10.00 – 13.00 emisja głosu, zajęcia indywidualne i grupowe

  godz. 14.30 – 18.30 lekcje indywidualne, praca nad repertuarem

  godz. 19.00 – 20.30 sceny grupowe muzyczno-dramaturgiczne z korepetytorem

  Piątek, 22 września

  Sobota, 23 września

  godz. 10.00 – 13.00 emisja głosu, zajęcia indywidualne i grupowe

  godz. 14.30 – 18.30 próba do koncertu

  godz. 19.00 – 20.30 Koncert

  MIKULSKIART OPERA ACADEMY – PABIANICE 2023

  17-23.09.2023 – GALERIA AFLOPA ART

  KONCERTY

  W piątek i w sobotę, 22 i 23 września o godz. 19:00, Fundacja MikulskiART zaprasza do galerii Aflopa Art przy ul. Żeromskiego 7, na wyjątkowe koncerty podsumowujące pracę odbywającej się w dniach 17-23.09 Akademii Operowej – mistrzowskiego kursu wokalnego prowadzonego przez światowej sławy śpiewaczkę, solistkę Opery Wiedeńskiej – Caroline Isabel Merz.

  Cudowny świat opery i takich genialnych dzieł jak „WESELE FIGARA”, „COSI FAN TUTTE”, „DON GIOVANNI” (W.A. Mozart), „RIGOLETTO” (G. Verdi) czy „CARMEN” (G. Bizet) przybliży Państwu prowadzący oba wieczorne koncerty prof. Dariusz Mikulski.

  Programy obu koncertów – piątkowego i sobotniego będą się kompletnie różniły – usłyszą państwo na nich różnych wykonawców z różnym repertuarem – wśród nich solistki Opery Narodowej w Warszawie i Opery Nova w Bydgoszczy – Aleksandra Gudzio, Marta Ustyniak-Babińska, Monika Sendrowska i innych.

  Przy fortepianie Joanna Kowalewska

  Informacje o koncertach i biletach www.mikulskiart.com/kalendarz

  Udostępnij