• Dziś, 18 września, przed Dworem Kapituły Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zaprezentowany został kandydat do senatu z ramienia Paktu Senackiego – Marcin Karpiński.

  Na konferencję przybyli również kandydaci do sejmu: Krzysztof Habura i Marek Gryglewski, a także przedstawiciele miasta i powiatu: prezydent Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski oraz wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska.

  Spotkanie rozpoczął przewodniczący pabianickiej Lewicy Robert Kraska: – Spotkaliśmy się w grupie Koalicji Radnych dla Pabianic. Są to zarówno radni z miasta, jak i z powiatu pabianickiego. Chcemy wesprzeć naszego kandydata Paktu Senackiego do Senatu RP z powiatu pabianickiego, zgierskiego i łaskiego. Jest to pan Marcin Karpiński.

  Następnie głos zabrał prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  – Przede wszystkim cieszymy się, że udało się zawiązać Pakt Senacki. 5 lat temu, gdy zawiązywaliśmy Koalicję dla Pabianic, kierowaliśmy się dokładnie takimi samymi wytycznymi. Zdecydowaliśmy się zjednoczyć, wystawić jedną listę naszych organizacji, o czym wspomniał pan przewodniczący. W dużej części składała się ona z porozumienia między Koalicją Obywatelską, Lewicą i Blokiem Samorządowym Razem. Wybraliśmy te osoby, które były najlepsze we współrządzeniu miastem. Wśród naszych radnych jest wiele osób nienależących do żadnych organizacji. Dzięki takiemu połączeniu sił mamy szerokie spektrum reprezentacji. W zakresie krajowym udało się to zrobić dzięki Paktowi Senackiemu, z czego bardzo się cieszymy. Miałem okazję kilkakrotnie rozmawiać z panem Marcinem Karpińskim, dzięki czemu wymieniliśmy poglądy na temat potrzeb naszego regionu i miasta. Będziemy go wspierać w tym, by mógł zostać naszym przedstawicielem w Senacie RP. Są z nami też kandydaci startujący z Koalicji Obywatelskiej: pan starosta Krzysztof Habura, wieloletni samorządowiec znający problemy naszego regionu, oraz wiceprezydent Marek Gryglewski. Współrządzi on miastem od pięciu lat, a ostatnio udało nam się zakończyć największą inwestycję miejską, czyli oddanie do użytkowania głównej ulicy miasta wraz z tramwajem. Każdy, kto w Pabianicach chce głosować na nasze środowisko, zdecydowanie ma w czym wybierać: ma wspaniałego kandydata na senatora i dwóch bardzo dobrych kandydatów na posłów. Mam nadzieję, że nasze miasto po 15 października będzie miało przynajmniej kilku swoich przedstawicieli w parlamencie – powiedział.

  Marcin Karpiński pracuje w samorządzie od 17 już lat. Jest sprawnym i skutecznym samorządowcem. Doprowadził do znacznej poprawy stanu dróg powiatowych w powiecie zgierskim, ale również do wybudowanie pięknej hali sportowej w Aleksandrowie Łódzkim. Ma bardzo dobry kontakt z samorządowcami, a także mieszkańcami powiatu zgierskiego, a także pabianickiego. Jego wiedza i doświadczenie gwarantują, że będzie bardzo dobrym przedstawicielem naszego okręgu w senacie.

  – Wybór Marcina Karpińskiego to głos samorządowców w parlamencie. To głos tych, którzy obecnie wołają o to, by ktoś „na górze” zauważył, że my w samorządach potrzebujemy wsparcia, by rządzić – przekonywał wiceprezydent Marek Gryglewski. – To wparcie jest nam bardzo potrzebne, więc uważam, że Marcin Karpiński będzie najlepszym wyborem dla powiatu pabianickiego, zgierskiego oraz łaskiego, by mógł nas reprezentować w senacie.

  Wreszcie przemówił kandydat.

  – Z pewną zazdrością spoglądam na Pabianice i powiat pabianicki. To, co udało wam się nie tylko w sferze politycznej, ale też materialnej, bo jechaliśmy z prezydentem Gryglewskim tramwajem, zasługuje na najwyższą ocenę. W powiecie zgierskim i innych powiatach możemy się tylko uczyć i brać z tego przykład. Trzeba się też zjednoczyć, jeśli chodzi o Pakt Sejmowy, idziemy przecież trzema drogami, ale w jednym kierunku. Tak jak proszę o poparcie mnie, tak zachęcam do głosowania na Krzysztofa Haburę i wiceprezydenta Marka Gryglewskiego w wyborach do sejmu. Jeśli stworzymy taką drużynę, to ziemia pabianicka będzie przykładem nie tylko w województwie, ale w skali całej Polski – z nadzieją rzekł Marcin Karpiński.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *