• Szkoła Podstawowa nr 5 w Pabianicach wygrała ogólnopolski projekt zorganizowany przez Eco Studio Elektro-System. Na finał uczniowie pojechali do Warszawy.

  Finał odbył się 13 września w Żoliborskim Domu Kultury w Warszawie.

  W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do akcji zbierania elektrośmieci – powiedziała Aleksandra Czestkowska, dyrektor SP nr 5.

  Uczniowie bardzo zaangażowali się w tę akcję i przynieśli 386 kg elektrośmieci. Na podsumowanie projektu pojechali do stolicy. Finał poprowadzili Kuba Adamiak, prezenter radiowy, oraz piosenkarka Saszan.

  – Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, co można zrobić z popsutą lodówką i dlaczego nie można wyrzucać elektrośmieci do zwykłego kosza – powiedzieli uczniowie.

  Po ogłoszeniu zwycięstwa przez Szkołę Podstawową nr 5 prowadzący zaprosili na scenę uczniów pabianickiej szkoły. W obecności prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza oraz dyrektor Aleksandry Czestkowskiej otrzymali upominki i przepiękne wrzosy. Uroczystość zakończyła się koncertem Saszan i Sary James. Były autografy i wspólne zdjęcia.

  Dodatkową nagrodą był spacer po Starym Mieście w Warszawie. Uczniowie zobaczyli: Zamek Królewski, barbakan, pomnik Małego Powstańca. Był też czas na kupienie pamiątek.

  – Udział w akcji elektrośmieci i wyjazd do stolicy bardzo nam się spodobał. Już szykujemy się do tegorocznej edycji projektu – dodali zadowoleni uczniowie „piątki”.

  Gratulujemy wygranej!

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *