• 15 września odbyło się uroczyste otwarcie posterunku policji we Wrzącej w gminie Lutomiersk (powiat pabianicki).

  Ten nowy obiekt, na który czekali mieszkańcy regionu, to efekt współpracy i zaangażowania samorządu lokalnego, policji oraz organów państwowych.

  Posterunek policji we Wrzącej zasięgiem swojego działania obejmuje gminę Lutomiersk, która zajmuje powierzchnię 133,92 kilometrów kwadratowych, zamieszkuje ją ponad 7300 mieszkańców. Służbę w nim będzie pełniło 9 funkcjonariuszy. Budynek mieszczący się przy ulicy Sikorskiego to nowoczesny obiekt jednokondygnacyjny z dwuspadowym dachem o powierzchni 132,64 m kw. Obok znajduje się także budynek gospodarczy. Nowy posterunek jest w pełni wyposażony.

  Podczas uroczystości zastępca Dyrektora Biura Logistyki Komendy Głównej Policji inspektor Beata Szadkowska odczytała list Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka. Napisał w nim między innymi to, że „Otwieranie jednostek policji w małych miejscowościach to jeden z głównych elementów zbliżania policji do społeczności lokalnej. Polacy mają prawo czuć się bezpiecznie, niezależnie od miejsca zamieszkania, a my mamy obowiązek to bezpieczeństwo zapewnić”.

  Po wystąpieniach okolicznościowych nastąpiło przekazanie pojazdu służbowego. Kluczyki do nowego radiowozu kierownikowi posterunku we Wrzącej przekazał komendant powiatowy policji w Pabianicach inspektor Jarosław Tokarski wspólnie z burmistrzem miasta i gminy Lutomiersk Tadeuszem Borkowskim. Samorząd przekazał połowę środków finansowych na zakup pojazdu służbowego. Oznakowany radiowóz Kia Ceed z silnikiem 1,6 o mocy 160 koni mechanicznych będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy posterunku, którzy zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *