• W środę, 20 września, o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Pułaskiego 38) rozpocznie się konferencja podsumowująca program „Zdrowe dziecko-zdrowy dorosły. Stop z otyłością i złymi nawykami żywieniowymi”.

  To program edukacyjno-wychowawczy dla PM nr 12, PM nr 13 oraz PM nr 14 w Pabianicach, który był w zeszłym roku realizowany w tych przedszkolach. Powstał przy współpracy PODNiDM w Pabianicach oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Patronat sprawował starosta pabianicki Krzysztof Habura i prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

  Celem programu było zwiększenie świadomości wśród nauczycieli, dzieci, rodziców i dziadków na temat zdrowego żywienia oraz zapoznanie z zasadami zdrowego żywienia, jak i zmiana nawyków żywieniowych u dzieci i ich rodzin.

  – W ramach programu realizowano szkolenia dla nauczycieli, rodziców dzieci, intendentów i kucharzy przedszkoli. Również przedszkola realizowały zajęcia z dziećmi dotyczące zasad zdrowego odżywiania – mówi organizatorka dr Natalia Wittek-Smorąg, adiunkt WSBiNoZ w Łodzi. – W tym roku również przewidujemy kolejną edycję, gdyż zainteresowanie jest duże.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *