• Już w środę, 27 września, o godz. 16.00 w kinie TOMI (ul. Gdańska 4) odbędzie się konferencja poświęcona tematyce udaru mózgu „Radar na Udar – neuro dialog”.

  Wśród zaproszonych gości m.in. specjaliści z dziedziny medycyny, fizjoterapii i rehabilitacji, a także pacjenci udarowi wraz ze swoimi najbliższymi. O swoich doświadczeniach związanych z udarem opowie aktor Jacek Rozenek, a dla wszystkich, którzy tego dnia przybędą do kina TOMI, wystąpi zespół Normalsi.

  Organizatorem konferencji jest Fundacja Wilcza Paczka https://www.facebook.com/fundacjawilczapaczka

  Współorganizatorem zaś Michał Pietrzak.

  – Z wielką radością przyjąłem propozycję Fundacji Wilcza Paczka do współorganizowania konferencji na temat wsparcia osób dotkniętych udarem mówi Pietrzak.

  Czego będzie można się na niej dowiedzieć? Tego, jakie są pierwsze symptomy zbliżającego się udaru mózgu. Co zrobić, by jak najszybciej pomóc osobie, która właśnie doświadcza udaru. Jak ważna jest rehabilitacja w dochodzeniu do zdrowia po udarze. Jakiej opieki potrzebują osoby zajmujące się swoimi chorymi bliskimi. Jak istotne jest wsparcie psychologiczne, zarówno dla chorego, jak i jego opiekunów. Jak podnosić się z kryzysu psychicznego i wracać do życia po udarze?

  Udar to nie tylko problem osób starszych. Niestety, coraz częściej dosięga także ludzi w sile wieku. Udar dotyka nie tylko chorego, a także jego najbliższych. Dlatego tak bardzo zależy nam, by jak najwięcej osób dowiedziało się, w jaki sposób mu zapobiegać – mówi Małgorzata Wilczek, prezes fundacji Wilcza Paczka, organizator konferencji.

  Jest to pierwszy event, w którym bierze udział W Niewielkim Mieście” Stowarzyszenie, które Michał Pietrzak założył z przyjaciółmi.

  Przygotowaliśmy przekąski, gadżety i przede wszystkim ogromną dawkę wiedzy na temat tego, jak wspierać siebie i swoich najbliższych w obliczu udaru – dodał Pietrzak. Wykorzystam okazję i właduję się na scenę z mikrofonem, ale tylko po to, by spotkanie moderować wraz z fantastycznym konferansjerem Jackiem Czekalskim.

  Konferencja odbędzie się pod patronatem prezydenta i starosty.

  Link do wydarzenia: https://fb.me/e/5ZKElYh1t

  Udostępnij