• 23 września miasto zaprasza na oficjalne otwarcie Pabianickiego Centrum Sportów Wodnych połączone z żeglarskim piknikiem i regatami na Lewitynie.

    Przed nami żeglarski weekend. W sobotę, 23 września, od godz. 14.00 piknik, a na nim konkursy z nagrodami, animacje, dmuchańce i stoiska. Zagrają zespoły Męski Punkt Widzenia (16.00) i Tortuga (17.30). Przez weekend będą organizowane regaty na Lewitynie – otwarcie Żeglarskiej jesieni i XXI Regaty o puchar prezydenta miasta Pabianic dla uczestników w wieku od 6 do 18 lat. A wszystko to w związku z otwarciem szkutni.

    – Czeka nas piękny żeglarski weekend i cieszymy się, że będziemy mogli go spędzić z państwem. Serdecznie wszystkich zapraszamy – zachęca wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

    Pabianickie Centrum Sportów Wodnych jest kolejną inwestycją sportowo-rekreacyjną wybudowaną w ostatnim czasie – obok bieżni lekkoatletycznej na stadionie MOSiR-u i wielofunkcyjnej hali przy SP 13 na terenie PTC.

    Obiekt na Lewitynie składa się z trzech części, z których korzystać będą: Pabianicki Klub Sportów Wodnych, Retmanat Drużyn Wodnych Hufca ZHP oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Są w nim sale do spotkań dla stowarzyszeń żeglarskich, pomieszczenia szkutni z zapleczem, magazynowe, miejsce postojowe dla łódek pod wiatą, a ponadto ogólnodostępny taras widokowy i toalety. Budynek ma 1123 mkw. powierzchni. Teren wokół zagospodarowano na miejsca parkingowe i plac manewrowy dla łódek.

    Udostępnij